W jakich branżach wykorzystuje się prototypowanie?


Tworzenie prototypów kojarzy się z branżami, gdzie powstają jakieś nowinki technologiczne. Oczywiście takie firmy też korzystają z zewnętrznych usług w zakresie prototypowania. Jednak ta technologia, zwłaszcza dzięki temu, że jest dzisiaj bardziej dostępna dzięki drukarkom 3D jest bardziej powszechna.

Prototypowanie dzisiaj nie jest zarezerwowane tylko dla dużych firm, ponieważ dzięki drukowi 3D nawet mniejsze firmy mogą sobie pozwolić na takie rozwiązania. Wymienianie wszystkich miejsc, gdzie wykorzystywane jest prototypowanie to byłaby w pewnym rodzaju syzyfowa praca.

Twierdzę tak, ponieważ jest ono wykorzystywane zarówno w jubilerstwie, jak i np. przy tworzeniu i testowaniu różnych części wykorzystywanych na stacjach kosmicznych. Często z prototypowania w technologii druku 3D korzystają również inżynierowie i architekci.

Jest to bardzo uniwersalny sposób, który dzięki technologi druku 3D stał się jeszcze bardziej dostępny dla większej ilości branż. Według mnie najprostszym sposobem dzisiaj by wizualizować np. wygląd osiedla, albo jakiś projekt jest właśnie wydrukowanie go w technologii 3D.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *